СМПУ вітає залучення асоціацій до переговорів щодо аграрного експорту між Україною та Польщею

28 березня – другий день переговорів між Україною та Польщею щодо агроекспорту. Під час зустрічі учасників переговорів Микола Сольський, міністр агрополітики та продовольства України, підкреслив важливість проведення переговорів із залученням профільних асоціацій.

“Важливо, що ми почали спілкуватися у такому форматі. Можемо вислухати і почути один одного, українська і польська сторони, і знайти спільні точки зору. Краще ніж ми з вами ситуацію ніхто не знає”, – відзначив на початку зустрічі Микола Сольський. 

Українська сторона представила польським колегам аналіз свого експорту  у Польщу та  інші країни ЄС. А також зміни, які відбуваються в агроекспорті з початку повномасштабного вторгнення росії, в тому числі завдяки роботі морського коридору. Ці цифри розвінчують негативну інформацію навколо українського агроекспорту. 

На даний момент відомо, що переговори продовжаться і Спілка молочних підприємств України бажає учасникам витримки для успішного їх завершення.

Арсен Дідур, виконавчий директор СМПУ: “Ми вітаємо той діалог, який зараз відбувається і зусилля делегацій досягти компромісу. Хотів би зазначити, що з самого початку акцій протесту польських аграріїв на кордоні з Україною СМПУ розпочала активну роботу з молочними асоціаціями Польщі та Європейською молочною асоціацією для упередження негативних наслідків протестів для молочної галузі обох країн та напрацювання підходів до вирішення конфліктних ситуацій в торгівлі молочними продуктами між Україною та Польщею.

СМПУ, у разі необхідності, готова долучатися до переговорів. Закликаємо польську сторону розблокувати кордон для пропуску тих товарів, по яких немає протиріч”.