СМПУ: взаємовідносини мереж і постачальників потребують законодавчого врегулювання

Голова підкомітету з питань регуляторної політики Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Ганна Лічман провела чергове засідання Робочої групи з вирішення проблемних питань у взаємовідносинах виробників, переробників, постачальників та суб’єктів реалізації сільськогосподарської продукції.

Під час засідання відбувся розгляд пропозицій учасників робочої групи щодо правил взаємодії між виробниками (переробниками) харчових продуктів та торговельними мережами, інших умов забезпечення сталості цих ланок продуктового ланцюжку.

Виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур озвучив окремі пропозиції, викладені у спільному Зверненні до Ганні Лічман представників Торгово-промислової палати України та асоціацій виробників та переробників щодо законодавчого врегулювання взаємовідносин між постачальниками та ритейлом за підсумками засідання Робочої групи 19 серпня.

СМПУ наголошує, що вирішення проблеми не можна знову вже вкотре відкладати, сподіваючися, що добра воля партнерів спрацює сама по собі.

«Ми співчуваємо труднощам торговельних мереж, але вважаємо, що вони мають долати їх самостійно, за підтримки держави, а не за рахунок постачальників.

А запорукою здорової, збалансованої роботи всього ланцюга – сільгоспвиробників, переробників і торгівлі – може стати саме закон, який встановить рамки, що будуть гарантувати доброчесність відносин бізнес партнерів. Виграють всі – і торговельні мережі, і постачальники харчових продуктів, і сільгоспвиробники.

Законодавче врегулювання має  усунути асиметрію в наших відносинах і забезпечить споживачам більш широкий доступ до продукції різних виробників та продовольчу безпеку країни» – зазначив Арсен Дідур..

Також учасники засідання проаналізували стан та динаміку вирішення питань розрахунків  між постачальниками та торговельними мережами у частині непогашених заборгованостей за товар, доставлений за період до 24 лютого 2022 року.