СМПУ закликає до якнайшвидшого врегулювання проблем щодо торгівлі з Узбекістаном

Відбулася нарада, присвячена розгляду поточних торговельних відносин України та Узбекистану, організована Міністерство аграрної політики та продовольства України, яка пройшла під головуванням заступника Міністра агрополітики Тараса Висоцького.

Участь у заході взяли Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Узбекистан Микола Дорошенко, представники Міністерство економіки України, харчових асоціацій та підприємств експортерів. Спілку молочних підприємств України представляв виконавчий директор СМПУ Арсен Дідур.

Тривогу експортерів викликає ситуація, яка склалася в торгівлі з Узбекистаном після введення в дію розпорядження Державного митного комітету про відміну преференційного режиму торгівлі з Узбекистаном 1 липня 2022 року. У відповідь на це, не дочекавшися пояснень української сторони про підстави для такого рішення, Узбекистан теж вжив відповідних заходів. Потерпілою стороною виявилися українські компанії експортери, які несуть збитки і втрачають узбецький ринок, повернутися на який буде дуже важко.

Під час наради було обговорено можливі варіанти вирішення проблеми. Всі учасники висловили підтримку тим зусиллям, яких зараз докладає Мінагрополітики і особисто заступник Міністра Тарас Висоцький для врегулювання цієї ситуації, яка шкодить українському бізнесу і має бути врегульована якнайшвидше.