СМПУ закликає не допустити підвищення граничних цін на електроенергію

Спілка молочних підприємств України закликає Уряд та Верховну Раду не допустити підвищення граничних цін (прайс-кепів) на електроенергію для промислових споживачів.

В умовах війни молочні підприємства України продовжують задовольняти внутрішній попит на молочну продукцію за найвищими стандартами якості. Молоко є важливим продуктом для підтримки здоровʼя українців і його доступність має велике значення.

Водночас чимало системних проблем молочної галузі ще чекають свого вирішення на державному рівні. Досі не врегульовано проблему відсутності будь-якої державної підтримки для виробників молока, і як наслідок – катастрофічного дефіциту сировини і перевищення цін на молоко в Україні порівняно з сусідніми країнами Європейського Союзу. Лишаються невирішеними проблеми з експортною логістикою, не врегульовані законодавчо взаємовідносини з ритейлом тощо.

За цих умов особливе занепокоєння викликає намір Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), збільшити кількість годинних зон та підняти граничні ціни (прайс-кепи) на електроенергію на ринку «на добу наперед» (РДН). Для деяких пікових періодів зростання граничної ціни заплановане на рівні 23%.

У собівартості української молочної продукції частка енергоносіїв перевищує 15%. Підняття прайс-кепів на електроенергію стане причиною здорожчання молочної продукції на полицях українських магазинів. Мінімальна рентабельність молочних підприємств в умовах війни не дозволяє уникнути підняття цін на свою продукцію у разі суттєвого здорожчання електроенергії.

З метою збереження цінової стабільності та доступності молочної продукції для споживачів звертаємо увагу Кабінету Міністрів та Верховної Ради на необхідність прийняття альтернативних рішень, які дозволять забезпечити Україну імпортною електроенергію, і водночас не спричинять хвилі підняття цін на чутливі для українських споживачів товари.