СМПУ закликає Уряд підтримати молочне скотарство

Відбулося чергове засідання Ради директорів Спілки молочних підприємств України, під час якого, серед інших, обговорено формування першочергових завдань на ІV квартал 2023 року зокрема, у напрямку роботи з Верховною Радою та центральними органами виконавчої влади.

Окрема увага була приділена затвердженню директив роботи з ритейлом, оскільки питання взаємовідносин виробників, переробників, постачальників та торговельних мереж й досі залишаються напруженими.

Крім цього, обговорювалося питання критичного стану молочного скотарства в Україні. Занепокоєння переробників викликає той факт, що скорочення поголівʼя і, відповідно, виробництва молока, призводить до помітного зменшення споживання молочних продуктів населенням країни, і наступного року ситуація стане ще гострішою.

На відміну від інших галузей тваринництва, молочне скотарство не є інвестиційно привабливим. Тому не можна розраховувати на те, що молочнотоварні ферми зможуть оперативно компенсувати катастрофічне зменшення обсягів виробництва молока у господарствах населення без державного стимулювання.

З огляду на складність ситуації, що склалася в молочній галузі, СМПУ закликає Мінфін та загалом Уряд при доопрацюванні проекту Держбюджету-2024 врахувати пропозицію групи народних депутатів України щодо підтримки молочного скотарства.