СМПУ закликає якнайшвидше усунути наявну податкову дискримінацію вітчизняних товаровиробників

30 травня 2022 року Кабінет Міністрів України зареєстрував законопроект  №7418 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду окремих пільг з оподаткування”.

Даним законопроектом, зокрема, передбачається скасування необґрунтованої преференції імпортерам у вигляді звільнення від сплати ПДВ та ввізного мита при ввезенні товарів на митну територію України.

Практична реалізація даної законодавчої ініціативи Уряду стане очевидним позитивом для молокопереробної галузі України. Адже наразі імпортна молокопродукція, зокрема сири, завозиться на територію України без сплати ввізного мита та ПДВ, внаслідок чого поставлена в більш привілейовані умови по відношенню до вітчизняних молокопродуктів.

СМПУ неодноразового наголошувала на необхідності вирівнювання податкових умов для вітчизняних виробників харчової продукції.

Відповідно, Спілка молочних підприємств України підтримує законодавчу ініціативу Уряду і сподівається, що найближчим часом даний законопроект буде прийнятий Верховною Радою України і наявна податкова дискримінація вітчизняних товаровиробників буде усунута.