Спотові ціни на молоко в Західній Європі зміцнюються

Спотові ціни на молоко в Західній Європі знову демонструють зміцнення, сподіваємось, в цей раз вони дійсно відштовхнулися від «дна». Вартісний рух сировини (вторинного ринку) також підкріплені зростанням спотових цін біржових товарів – на поточному тижні європейські трейдери активізувалися, це підтверджує і зростання рівня еквіваленту сирого молока для СЗМ та масла,

В Україні тренд нисхідний: зовнішній попит на українські молочні продукти й досі пасивний, у першу чергу через низькі ціни пропозиції, які зараз, переважно, навіть не покривають собівартість виробництва  , а низький обсяг експорту та наповнення складів спонукають переробників активніше знижувати закупівельні ціни на сире молоко, відповідно, спот також дешевшає.

На поточному тижні різниця вартості українського сирого молока на споті проти ЄС складає +18% (минулий тиждень +27%), різниця ЕМ СЗМ/масло складає -23% (минулий тиждень -22%).

Еквівалент молока (ЕМ) – перерахунок актуальної (спотової) вартості біржових молочних товарів в еквівалент базового кілограма сирого молока, з урахуванням витрат і норм виробництва даних товарів.

Джерело: UA-82.5