Споживання молока в 2022 році складе 200 кг на одного українця

Олена Дадус, заступниця директора департаменту – начальниця управління тваринництва та племінної справи департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики

За понад 200 днів воєнних дій, спричиненим повномасштабним вторгненням російської федерації на територію України, молочний бізнес зміг вистояти в надскладних умовах та переорієнтувати ланцюжки постачання молочної сировини для виробництва молочної продукції.

Ті обсяги виробництва молока та молочної сировини, що вироблялися на територіях, де проходили чи проходять бойові дії, були компенсовані за рахунок збільшення виробництва молока в окремих областях України. Зокрема, за рахунок зростання обсягів виробництва молока в підприємствах у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій Черкаській та Чернівецькій областях.

Загалом, державою забезпечується достатній обсяг виробництва основних молочних продуктів за доступною ціною, необхідних для забезпечення продовольчої безпеки держави.

Вже зараз можна говорити про те, що згідно з прогнозним балансом попиту і пропозиції молока та молочних продуктів, річне виробництво молока складе біля 7,5 мільйонів тонн. Це забезпечує споживання молочної продукції на одну особу близько 200 кг у перерахунку на молоко, що не значно відрізняється від минулорічного показника за мирних часів.

Попри складні умови молочна галузь продовжує працювати і навіть успішно експортувати продукцію, а саме: молоко та вершки рідкі, сухі чи згущені, молочну сироватку, масло та морозиво і казеїн. Це дало змогу вперше за два останні роки отримати позитивне експортне сальдо за цією групою товарів (в грошовому виразі).

Також молокопереробний бізнес зацікавлений у покращенні експортного потенціалу, в тому числі у виході на нові зовнішні ринки, оскільки є попит на українську продукцію і можливості її постачати завдяки трансформації логістичних каналів збуту.

На сьогодні основним завданням українських виробників молочної продукції, як і всієї галузі АПК, і надалі залишається забезпечення внутрішнього ринку продуктами в достатній кількості й за доступною ціною, збалансувавши можливості задоволення й експортного потенціалу молочного сектору.

Джерело: UA-82.5