Споживчий попит буде скорочуватися

Держстат опублікував офіційні дані динаміки споживчих цін в Україні в липні. Максим Фастєєв, партнер проектів Інфагро, порівняв інфляцію з молочними трендами.

Аналітик відмітив, що споживча інфляція в Україні в липні становила 22,2% до липня минулого року. Офіційні споживчі ціни молока (на полиці) підвищились на 21%, що практично корелює з загальним трендом по споживчим товарам. Але, якщо аналізувати цінову динаміку оптових цін свіжої категорії (до дистрибуції), то спостерігаються значно скромніші інфляційні темпи. Це говорить про здорожчання безпосередньо самої дистрибуції, послуг ритейлу, а також відмови від акцій (збитково).

Інфляція цін продуктів переробки при цьому дуже схожа з динамікою по сировині і в липні становила відповідно 12% і 10%. Виробники свіжої категорії наразі працюють на межі рентабельності, розуміючи, що на фоні зниження купівельної спроможності населення подальше підняття цін прискорить падіння попиту на продукцію.

Проте подальшої інфляції полиці не уникнути через девальвацію гривні, а отже й зростання цін на упаковку та інгредієнти. На жаль, доводиться прогнозувати суттєве зниження обсягів споживання молочної продукції на внутрішньому ринку у наступні два квартали.