«Свій до свого по своє» – Роман Лещенко про підтримку вітчизняного виробника

Нині у багатьох торгівельних мережах можна спостерігати невтішну картину: іноземна молочна продукція займає найвищі полиці, тоді як українське молоко, сир, масло, яке за якістю не поступається зарубіжним аналогам, знаходиться десь знизу.

  Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко під час зборів до Дня працівників харчової промисловості висловив підтримку представникам галузевих асоціацій у напрямку повернення вітчизняних молочних продуктів на достойне місце у наших магазинах.

«Але треба проводити активну медійну та просвітницьку політику з точки зору – «свій до свого по своє». Свій, національний виробник, купуй українське – це має стати внутрішнім переконанням. Бо коли українське на полиці нижче, ніж польське або німецьке – так не повинно бути» – зауважив він.

Також Роман Лещенко повідомив, що в Міністерстві формується департамент харчової промисловості, а зважаючи на шокове зростання вартості енергоносіїв, для вирішення енергетичних проблем в агросекторі створюється антикризовий штаб.

Міністерство знає про проблеми молокопереробників, готове до співпраці і буде крок за кроком відстоювати інтереси молочної галузі та розширювати можливості держпідтримки: «В Міністерстві є розуміння того, що переробники сьогодні знаходяться у кабальних умовах. Будемо рухатися разом вперед, використовуючи всі можливості. Вже ведеться робота над забезпеченням підтримки вітчизняних виробників на законодавчому рівні. Наша мета – у 2022 році прийняти Закон про внутрішню торгівлю і навести порядок у відносинах постачальників і торгових мереж».