Світові ціни на молочну продукцію у листопаді знизилися на 1,2%

У листопаді середнє значення Індексу цін на молочну продукцію ФАО склало 137,5 пункту, що на 1,2% нижче, ніж попереднього місяця.

Зниження цього індексу триває п’ятий місяць поспіль, констатують у ФАО, та все ж таки його значення на 9,2% вище, ніж у відповідний період 2021 року.

Найбільше у листопаді знизилися світові котирування знежиреного сухого молока. Цьому сприяло ослаблення імпортного попиту через те, що покупці повністю задовольнили свої потреби на найближчу перспективу, а також збільшення експортних можливостей в Європі.

Істотно знизилися ціни на незбиране сухе молоко, головним чином унаслідок зменшення купівельного попиту з боку Китаю, що лише частково компенсувалося збільшенням обсягу закупівель з боку країн Південно-Східної Азії.

Світові ціни на вершкове масло впали під впливом низького імпортного попиту, зумовленого високими роздрібними цінами та невизначеністю на ринку щодо споживчих закупівель у наступні місяці.

Світові ціни на сир, навпаки, зросли на тлі сталого імпортного попиту та скорочення експортної пропозиції з боку провідних країн-виробників Західної Європи.

Джерело: fao.org