Світові ціни на вершкове масло сягнули максимуму за останні 2 роки

У червні середнє значення індексу цін на молочну продукцію ФАО склало 127,8 пункту, що на 1,2% вище за травневий показник, а також на 6,6% ‒ за рівень червня 2023 року.

Про це повідомили у ФАО.

У червні світові котирування цін на вершкове масло зросли до найвищого за останні 24 місяці рівня в результаті збільшення світового попиту з коротким терміном постачання за великих обсягів роздрібних продажів і сезонного зниження постачів молока в Західній Європі. На ціни вершкового масла також вплинуло скорочення запасів у країнах Океанії, що збіглося з періодом найнижчих обсягів виробництва молока в регіоні.

Тим часом знежирене сухе молоко подорожчало – головним чином під впливом стабільних обсягів імпорту з боку країн Східної Азії та деякого збільшення обсягів внутрішніх продажів у країнах Західної Європи.

Світові ціни на незбиране сухе молоко в червні дещо зросли внаслідок стабільно високого імпортного попиту й невеликого сезонного скорочення виробництва молока в країнах Океанії.

Ціни на сир, навпаки, трохи зросли – переважно під впливом уповільнення світового імпортного попиту на продукцію з коротким терміном постачання.