Сир – безцінне джерело кальцію

В усьому світі сир вважають визнаним делікатесом та одним із найпопулярніших кулінарних інгредієнтів.

Сири завоювали почесне місце серед молочних продуктів завдяки не лише чудовим смаковим якостям, а й високій поживній цінності.

Сири містять багато білків та амінокислот, що необхідні для формування та зміцнення м’язів та кісток. Ще одна їхня важлива перевага – високий вміст вітамінів та солей фосфору. Сир також сприяє синтезові меланіну, який захищає шкіру від шкідливого впливу сонячних променів. Окрім того, сир відомий як продукт підвищеної калорійності та багате джерело кальцію. У 100 грамах сиру твердих сортів міститься приблизно 1 грам кальцію – мікроелементу, що сприяє зміцненню зубів та кісток. Як відомо, дефіцит кальцію в організмі призводить до послаблення структури кісткової тканини та підвищеної ламкості кісток скелету.

Загальна добова норма кальцію для дорослої людини складає 800-1250 мг, а максимально допустима кількість – 2500 мг. Тобто, всього 100 грамів сиру на день забезпечать організму необхідну добову дозу. Саме тому серед усіх молочних продуктів сир заслужено вважається найкращим натуральним джерелом кальцію.