Сире молоко і біржові молочні товари в ЄС продовжують дешевшати

Ситуація з цінами сирого молока і біржових молочних товарів в ЄС надалі погіршується і вже набуває кризових рис. Зберігаються досить небезпідставні сподівання на зміну тренду в лютому, але в даний момент «дно» поки не пройдене.

Красномовно про попит говорить динаміка спотових цін на молоко, які впали навіть нижче рівня кінця грудня – періоду свят та відпусток. Нинішній показник майже вдвічі нижчий цін первинного ринку (який, зрозуміло, не може так динамічно знижатись). Європейський спот торгується в рамках 0,28-0,35 євро/кг і в середньому вже є дешевшим за український аналогічний товар.

Вартість усіх біржових товарів в ЄС продовжує знижуватисящ, в «лідерах» СЗМ/масло та сир/сироватка.

В Україні сировинний ринок тримається в балансі завдяки сироварам (виробникам сиру та сирного продукту), при цьому ціни біржових молочних товарів активно знижуються під тиском зовнішніх (європейського) ринків. Маржа виробництва сухого молока та масла при поточних цінах сирого молока – від’ємна (усереднені прорахунки відповідають -16%).

На поточному тижні різниця вартості українського сирого молока на споті проти ЄС складає +10% (минулий тиждень +2%), різниця ЕМ СЗМ/масло складає -16% (минулий тиждень -17%).

Еквівалент молока (ЕМ) – перерахунок актуальної (спотової) вартості біржових молочних товарів в еквівалент базового кілограма сирого молока, з урахуванням витрат і норм виробництва даних товарів.

Джерело: UA-82.5