Тарас Висоцький розповів, як Мінагрополітики підтримує агросектор під час відключень світла

Міністерство аграрної політики та продовольства України сприяє підтримці агропідприємств у забезпеченні їхньої безперебійної роботи в умовах віялових відключень електроенергії.

Про це у прямому ефірі національного марафону “Єдині новини” розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Він зауважив, що комплекс цих заходів має допомогти агросектору пройти енергетичну кризу. Серед ініціатив, які спрямовані на допомогу аграріям, є затвердження нового переліку критичної інфраструктури з с/г виробників.

“Фактично вже місяць як Міністерство постійно розглядає заявки від агровиробників щодо їхнього включення в перелік критичної інфраструктури. Там вже є десятки позитивних рішень. Це перший захід, який допомагає безперебійно працювати критичним галузям в агро. Також маємо спільне роз’яснення з Міненергетики щодо постанови з імпорту електроенергії, яка також дає право на постійний безперебійний доступ до електроенергії. І третій важливий захід, це допомога міжнародних партнерів у забезпеченні генераторів. Маємо вже перші поставки, які відбуваються через продовольчу програму ФАО. Наразі ми плануємо наступні поставки”, – наголосив перший заступник Міністра.

За його словами, це не забезпечить технічно такі ж умови, які були до початку обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури, але має допомогти пройти енергетичну кризу з мінімальними витратами і головне не зупинить діяльність стратегічно важливих підприємств.

Найпроблемнішим з-поміж усіх агросекторів є тепличний, оскільки він є найбільш енергоємним, пояснив Тарас Висоцький. “Це однозначно той сектор, де ми зазнаємо суттєвих втрат. І можна стверджувати, що теплична група зараз найскладніша у вітчизняному секторі.”, – підкреслив перший заступник Міністра.

По іншим сегментам втрати очікуються на рівні 10-15%. “Це не спричинятиме додаткового імпорту чи відсутність вітчизняної продукції і не є критичним для продовольчої безпеки. Ми все-таки залишаємося країною-експортером. Тому звичайно матимемо зниження експорту, але для внутрішнього забезпечення падіння ми не передбачаємо. Вітчизняні продукти будуть доступні українцям.”, – підсумував він.

Лжерело: agroexpert.ua