Тільки спільними зусиллями можна вирішувати проблеми

Анатолій Дідур, голова Наглядової ради ПрАТ «Куликівське молоко»:

Наше підприємство зараз знаходиться в такому ж стані, як і вся молокопереробна галузь країни. Ситуація дуже важка, навіть кризова. Це пов’язано з високими цінами на молоко-сировину, стрімким зростанням вартості електричної енергії та природного газу, яке стало непосильним тягарем і дуже ускладнило роботу, а також постійно зростаючим імпортом. Переважно від наших сусідів поляків.

Ще одна проблема – відносини переробників з торговельними мережами. Це питання повинно бути вирішено на державному рівні шляхом прийняття відповідних законів стосовно нечесних торговельних практик.

Бо якщо ми говоримо про рух в Європу і хочемо мати європейські стандарти у нас в державі, то треба вводити ті норми, які діють в ЄС не тільки стосовно якості і безпечності продукції, а й щодо регулювання стосунків між виробниками продукції і торгівлею.

Вже давно потрібно розглядати молочну галузь в комплексі – як виробництво молока, переробку і торгівлю.

Також необхідно запровадити практику відшкодування державою виробнику молока-сировини частини витрат на виробництво, щоб йому було вигідно займатись тваринництвом, щоб він міг дати переробнику ціну, яка буде підйомною, а не такою, що нищить всякий сенс займатися переробним бізнесом. Тоді і виробник, і переробник матимуть інтерес розвивати молочну галузь. Адже ми знаходимось в одному човні і дуже залежимо одне від одного.

Зупиняти роботу підприємства не плануємо. Бо закрити виробництво – це останнє, що можна зробити. Поки зможемо, будемо працювати, адже молокопереробний завод – це не тільки обладнання, але й люди, у яких є родини. Ламати – не будувати, закрити можна за один день, а потім запустити заново усі виробничі лінії, налагодити постачання продукції, збір сировини – це займе багато часу й буде дуже дорого коштувати.

Живемо з надією на краще, впевнений, що, все в наших руках. Тільки спільними зусиллями можна вирішувати проблеми, які стосуються кожного.