Топлене масло: склад, користь і шкода

Топлене масло – це цінний корисний продукт, що представляє собою концентрований молочний жир. В Украіни таке масло називали рідким золотом не тільки за красивий жовтий колір, але і за високі поживні та лікувальні властивості.

Його можна зберігати при кімнатній температурі від 6 до 9 місяців, а в холодному місці – до півтора років. 

На виробництвах топлене масло виготовляється завдяки центрифугированию розтопленого при 50 °C вершкового масла. Завдяки центрифугированию масло поділяється на фракції. Потім в умовах вакууму і впливу високої температури допомогою збивання видаляються залишки вологи, після чого готове топлене масло переходить на наступний етап – упаковка.

Колір – від світло-жовтого до жовтого. Запах відсутній. Текстура – щільна, зерниста або однорідна, за зовнішнім виглядом нагадує якісний зацукровані мед.

Смак – вершковий з легким горіховим відтінком. Мовою після проби залишається солодкий післясмак.

Купувати бажано тільки у перевірених виробників, яким ви можете довіряти. У магазині потрібно обов’язково запитувати сертифікат на партію у адміністратора.

Ціна на якісний продукт не може бути низькою. враховуючи що з кілограма якісного вершкового масла навіть в домашніх умовах виходить 0,7 кг топленого.

На упаковці має бути написано, відповідно до Держстандарту «топлене масло», а не «топленка» та інші варіанти.

Після покупки, в домашніх умовах, якість можна перевірити, розплавивши масло на сковороді. При цьому воно не повинно: диміти (при температурі нижче 205 градусів);

Якщо продукт не відповідає цим умовам, то його краще спробувати повернути продавцеві або викинути.

Топлене масло – це вершковий жир з практично 100%-вим відсутністю води в його складі, а також молочного цукру і білків. Масло багате жиророзчинними вітамінами, серед яких вітамін А, який відповідає за гостроту зору, вітамін Е з високою антиоксидантною активністю та вітамін D, що перешкоджає виникненню рахіту, а також інші вітаміни (групи В).

Серед мінеральних речовин у цьому маслі є марганець, мідь, цинк, фосфор, калій, натрій, магній і кальцій. Також в цьому маслі рівень холестерину на чверть вище, ніж у звичайного вершкового.

Крім всього вищесказаного в топленому маслі може міститися дуже корисна для організму лінолева кислота – вона підсилює корисні властивості масла щодо впливу на запальні процеси, артеріальний тиск і сприяє схудненню. Особливість присутності в топленому маслі цієї кислоти полягає в тому, що корови, з молока яких воно отримано, повинні бути вигодувані на вільному випасі травою, а не соєвої або рибної борошном.

Рівень калорійності цього масла досить високий і становить 892 ккал на 100 грам.

Однак, незважаючи на велику кількість різного роду корисних якостей топленого вершкового масла, воно також може нанести певну шкоду організму, тому деяким людям його все ж слід вживати з певною обережністю.

Шкода здоров’ю може нанести непомірне вживання. особливо при підвищеному холестерин і ожирінні, а також використання в їжу підробленого або зіпсованого при зберіганні продукту.

Топлене масло протипоказано при: наявності хвороб серця або судин, захворюваннях печінки і жовчного міхура. Також шкода топленого масла укладений в можливу появу такого захворювання, як атеросклероз і негативний вплив на людей, які страждають порушеним обміном речовин.

І, тим не менше, при раціональному його вживанні і використанні, цей продукт є найціннішим для організму з багатовіковою історією. Його застосування зможе розширити гастрономічні пристрасті, і в той же час поліпшити самопочуття і здоров’я в цілому.