Торговий комітет Європарламенту підтримав продовження безмитної торгівлі з Україною

Комітет Європарламенту з міжнародної торгівлі INTA підтримав без змін пропозицію Єврокомісії продовжити для України дію безмитної торгівлі ще на один рік.

Про це заявив заступник міністра економіки — торговий представник України Тарас Качка у Facebook.

Він нагадав, що раніше таке ж рішення схвалили посли держав-членів ЄС у межах COREPER.

«Це процедурне голосування запускає політичне схвалення цього рішення, яке має відбутися вже без обговорень», — уточнив Тарас Качка. 

«Ще тиждень тому до пропозиції Єврокомісії було подано більше 100 правок в аграрному та торговому комітеті. Майже всі вони пропонували звузити доступ до ринку ЄС української продукції. Причина – вимоги фермерів та прийдешні вибори до Європарламенту.

Через активну роботу з державами-членами – і перш за все Польщею, з євроінституціями і євродепутатами вдалось зменшити кількість правок, які голосувалися до двох. І вони не набрали достатніх голосів.

Вже це означає, що нормальна європейська політика бере верх над передвиборчою гонкою за медійно привабливими рішеннями», – зауважив Тарас Качка.

Він переконаний: як би не було складно вибудовувати внутрішню аграрну політику ЄС, підтримка Європарламенту політично важлива для України. «Також для нас це перший практичний тренінг з перегорів про вступ у частині аграрної політики. Такий собі learning by doing. Аграрне лобі в ЄС вже мислить категоріями передвступних переговорів. Для того, щоб вони були комфортними для деяких гравців на ринку ЄС, їм треба загнати Україну в якомога гірші базові умови.

Нажаль розділ по агро в розкладі майбутніх перегорів стоїть десь в середині черги. А це означає тривалий час перш, ніж переговори по суті почнуться. Увесь цей час українська агропродукція буде під тиском з боку аграрного лобі ЄС», – додав Тарас Качка.

agrotimes