Сирзавод у місті Пирятин було засновано ще у 1920 році. Після війни, у 1952–54 роках, його було розширено. Вже у 1969–73 роках в Пирятині виросло нове підприємство. Новозбудований Пирятинський сирзавод вже у перший рік своєї роботи посів провідні позиції в галузі. Продукція заводу вирізнялась високою якістю, традиційними замовниками сиру були Москва, Ленінград, Баку, Куба.
Свого сучасного вигляду Пирятинський сирзавод набув у 2005–2006 роках, після входження до складу холдингу «Молочний альянс». На підприємстві було проведено заміну всього виробничого обладнання для виробництва сирів таких країн-виробників, як Іспанія, Німеччина, Польща.
У 2007 році на заводі було впроваджено повністю автоматизовану лінію формування і пресування сирів іспанської фірми, відтак потужності підприємства з переробки молока на твердий сир зросли до 500 т молока на добу, тобто 50 тонн готової продукції на добу. Відтак, сир виробляється на обладнанні, що являє собою автоматизовану лінію, де до мінімуму зведений контакт людини з продуктом.
Для розширення асортименту та з метою задоволення попиту споживачів була встановлена одна із найсучасніших та високопродуктивних – лінія фасування сиру в упаковку флоу-пак, виробництва Японії. Також придбано автоматичну лінію для зважування та етикетування твердих сирів, виробництва Німеччини. В 2017 році встановлено лінію по нарізанню сирів твердих скибочками, виробництва Німеччини.
Реконструкція цеху сухих молочних продуктів була проведена в 2 етапи:
в 2010-2011 роках встановлено установку для нанофільтрації Датського виробництва; а в 2015-2017 роках – вакуум-випарну установку плівкового типу. Дані зміни дозволили оптимізувати виробничі процеси та забезпечити випуск продукції високого рівня якості та безпечності.
Розвиток підприємства не зупиняється і сьогодні, в 2020-2021 рр. – побудовано власні локальні очисні споруди, проводяться пуско-налагоджувальні роботи. Також, на дільниці по виготовленню сирів плавлених замінено котел-плавник та додатково встановлено нові автомати для фасування продукції у формі брикетів та ковбасок Литовського та Білоруського виробництва.
Високий рівень механізації, автоматизації, санітарії та гігієни виробництва, високий кваліфікаційний рівень спеціалістів дозволяє забезпечувати випуск стабільно якісної та безпечної продукції. Крім того, виробничі процеси відповідають вимогам системи управління безпечністю харчових продуктів та сертифікації HALAL.
