«Транспортний безвіз» з Європейським Союзом продовжили ще на рік

Угода про лібералізацію вантажних автоперевезень між Україною та ЄС пролонгована до 30 червня 2024 року під час першого засідання Спільного комітету України та Єврокомісії.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Так, підписана минулоріч Угода звільнила українських перевізників від необхідності отримувати дозволи на двосторонні та транзитні перевезення в держави ЄС, ставши одним із важливих рішень для українських експортерів.

Окрім цього, українських та європейських власників посвідчень водіїв, які було видано однією зі сторін, звільнили від вимоги мати міжнародне посвідчення водія. Це дозволило перевізникам уникнути багатьох бюрократичних процедур та спростити логістику на кордоні.

«За перший рік домовленість довела свою практичну ефективність. За період її дії обсяги двосторонніх та транзитних автомобільних вантажоперевезень зросли на понад 50%. Зокрема, після підписання «транспортного безвізу» зросла більше як вполовину кількість перевізників, які перетинали кордон в напрямку ЄС», – розповів Олександр Кубраков.

Нагадаємо, Європарламент схвалив «транспортний безвіз» між ЄС та Україною в листопаді 2022 року.