Тренд на поживні молочні продукти із високим вмістом білка, які вироблені із дотриманням принципів сталого розвитку

Тренд на молочні продукти із високим вмістом білка в Європі набирає значних обертів в останні роки, відображаючи зміну у перевагах споживачів, які при виборі продуктів звертають увагу на користь та поживні речовини в них. Цей тренд зумовлений  усвідомленням переваг білка в харчуванні, таких як нарощування м’язів, контроль втрати ваги, підтримку імунної системи, покращення зовнішнього вигляду та загального стану здоров’я.1 Європейські споживачі, які все більше піклуються про своє здоров’я та самопочуття, обирають молочні продукти із високим вмістом білка як природного та зручного джерела цієї життєво важливої поживної речовини. Ця зміна очевидна в розширенні асортименту молочних продуктів з високим вмістом білка, доступних на ринку, від традиційних варіантів, таких як грецький йогурт, скир, зернистий сир, до інноваційних пропозицій, таких як збагачені білками йогурти та сири.

У відповідь на цей тренд виробники молочної продукції по всій Європі адаптують свій асортимент продуктів та маркетингові стратегії. Спостерігається помітне збільшення випуску молочних продуктів з високим вмістом білка, яке часто супроводжується брендингом, орієнтованим на здоров’я, і цільовими рекламними кампаніями. Цей підхід призначений не лише для дорослих, які піклуються про своє здоров’я, а й для спортсменів і любителів фітнесу, які шукають природні джерела білка.

Тренд впливає на розробку продукту. Для досягнення бажаного високого вмісту білка в продукті у виробників є два варіанти: вони можуть збагачувати молоко до або після сквашування. Збагачення молока після ферментації, як правило, ефективніше для отримання потрібної консистенції та смаку. Коли молоко концентрують перед ферментацією, простіше досягти бажаної консистенції, але важче отримати правильний смак. Це пояснюється тим, що молочні бактерії повинні виробляти більше кислоти, щоб завершити процес ферментації, а збереження всієї утвореної молочної кислоти змінює смак.

Крім того, збагачення молока перед ферментацією потребує вибіркової обробки білка, яка вимагає спеціального обладнання. Глибоке розуміння цих процесів може значно підвищити якість і характеристики кінцевого продукту. У цьому відношенні експертиза та досвід команди Chr. Hansen із застосування напрямку молочних продуктів можуть бути неоціненними.

Варто зазначити, що споживачі шукають молочні продукти, які не тільки мають високий вміст білка, але й виробляються екологічно чистими та етично відповідальними способами. Зростає інтерес до білків рослинного походження, що спонукає виробників молочних продуктів досліджувати гібридні продукти, які поєднують молочні та рослинні білки у відповідь на різноманітні потреби споживачів.

Молочні продукти визнані високоякісним джерелом повноцінного білка. Виробники молочної продукції повинні скористатися цією можливістю та відповісти на попит на продукти з високим вмістом білка відповідним маркетингом та освітою споживачів.