У 2023 році середній індекс цін GDT знизився на 24%

Середній глобальний індекс цін на молочну продукцію (GDT) у 2023 році знизився на 24% порівняно з 2022 роком, опустившись у серпні до п’ятирічного мінімуму 850.

Річний звіт, опублікований в четвер, 22 лютого, показує, що у 2023 році на торговій платформі GDT було продано молочної продукції на 2,4 мільярда доларів.

На основні види сухого молока, сухе незбиране молоко (WMP) і сухе знежирене молоко (SMP) припадало 80% обсягу торгівлі.

Минулого року на торгових заходах GDT було зафіксовано середній відсоток продажу пропонованих товарів 91%.

У 2023 році заходи GDT сприяли продажу 708 997 тонн продукції від семи продавців у трьох регіонах постачання: Європі, Океанії та США. Продавці включають Arla, Arla Food Ingredients, DairyAmerica, Darigold, NZMP, Solarec та Valley Milk.

Загалом у торгових заходах взяли участь 432 учасники торгів із 70 країн світу, торгувалися 515 018 лотами.

Звіт свідчить, що середні 12-місячні ціни на СЗМ і СНМ у 2023 році знизилися на 29% і 21% відповідно в порівнянні з попереднім роком. Ціна СЗМ знизилася до чотирирічного мінімуму у вересні, а на СНМ знизилася до восьмирічного мінімуму в серпні.

Середні цінові показники за 12 місяців для зневодненого молочного жиру (ЗМЖ) і вершкового масла знизилися на 20% і 15% відповідно, показник чеддера знизився на 20%. Середня ціна на лактозу за 12 місяців була на 45% нижчою порівняно з 2022 роком.

Моцарелу було додано до переліку продуктів, які пропонуються для продажу в грудні, тобто зараз у продажу є вісім молочних продуктів.

Минулого року GDT, яка спільно належить Fonterra, NZX Limited і Європейській енергетичній біржі (EEX), відзначила своє 15-річчя.

Крім забезпечення каналу збуту молочних продуктів, що продаються у всьому світі, ці платформи спрямовані на «забезпечення достовірного встановлення цін за будь-яких ринкових умов».

У 2022 році GDT і Fonterra запустили пілотну версію GDT Pulse, яка продає на аукціоні сухе незбиране молоко (СНМ), розчинне СНМ і сухе знежирене молоко (СЗМ) Fonterra в ті тижні, коли торгові заходи GDT не проводяться. На сьогоднішній день на GDT Pulse було продано 47 688 тонн продукції загальною вартістю 144 743 875 доларів США.

Середній відсоток продажу для продуктів, пропонованих на GDT Pulse, становить 98%.

Аукціони зазвичай складалися в середньому з дев’яти раундів торгів із загальною тривалістю аукціону в середньому 18 хвилин.

Враховуючи успіх випробування пілотної версії, GDT заявляє, що розглядає можливість інвестування в оновлення платформи, «щоб забезпечити масштабованість і вивчити можливість пропонувати більше аукціонів».

Керівництво GDT також сподівається запросити інших продавців пропонувати свої продукти на платформі, щоб збільшити різноманітність і ринкові можливості.

ІНФАГРО а матеріалом agriland.ie , Aisling O’Brien