У 2023 світові ціни на молочну продукцію знизилися на 16,6%

У грудні середнє значення індексу цін на молочну продукцію ФАО склало 116,1 пункту, що на 1,6% вище за листопадовий показник. І хоча цей індекс зростає третій місяць поспіль, він усе ще на 16,1% нижчий, ніж у грудні 2022 року.

Про це повідомліє ФАО.

Зростання значення індексу в грудні було зумовлене насамперед підвищенням котирувань вершкового масла, незбираного сухого молока та сиру.

Світові ціни на вершкове масло та сир зросли головним чином під впливом активного внутрішнього попиту в Західній Європі напередодні свят на тлі подальшого скорочення пропозиції на ринку попри сезонне збільшення виробництва молока в регіоні.

Крім того, підвищення імпортного попиту з боку країн Близького Сходу також зробило внесок у зростання котирувань сиру.

Тим часом, незважаючи на послаблення ринкової активності в Європі в святковий період, високий глобальний імпортний попит сприяв підвищенню світових цін на сухе молоко.

А на знежирене сухе молоко, навпаки, міжнародні ціни трохи знизилися через обмежений попит.

За підсумками 2023 року в цілому середнє значення індексу цін на молочну продукцію ФАО склало 118,8 пункту, що на 16,6% нижче за середній показник 2022 року. Така тенденція обумовлена млявим імпортним попитом, особливо на спотовому ринку на тлі значних запасів у країнах-імпортерах, що призвело до зниження цін на всі види молочної продукції.