У березні, після семи місяців зниження, зафіксовано невеликий приріст Індексу продовольчих цін ФАО

У березні 2024 року значення Індексу продовольчих цін ФАО* (ІПЦФ) становило 118,3 пункту, що на 1,3 пункту (1,1 відсотка) вище за переглянутий лютневий показник: зростання індексів цін на олії, молочну продукцію та м’ясо було лише частково компенсовано зниженням індексів цін на цукор та зернові. Таким чином у березні, вперше після семи місяців зниження, значення індексу дещо зросло, але опинилося все ще на 9,9 пункту (7,7 відсотка) нижче за відповідний показник минулого року.

Середнє значення Індексу цін на молочну продукцію ФАО у березні склало 124,2 пункту, що на 3,5 пункту (2,9 відсотка) вище за рівень лютого; незважаючи на зростання, шостий місяць поспіль, його значення все ще на 11,1 пункту (8,2 відсотка) нижче порівняно з відповідним періодом минулого року.

У березні найбільше зростання продемонстрували світові ціни на сир, що було зумовлено стабільним імпортним попитом з боку країн Азії, підвищенням обсягу продажів на внутрішньому ринку в Західній Європі напередодні весняних свят та сезонним зниженням виробництва в Океанії.

Незважаючи на ослаблення попиту з боку країн Азії, у березні в чергове було зафіксовано зростання світових цін на вершкове масло, головним чином за рахунок високого сезонного попиту і на тлі деякого скорочення запасів у Європі.

Ціни на сухе незбиране молоко, навпаки, різко знизилися після п’яти місяців безперервного зростання через зниження імпортного попиту на міжнародних ринках, незважаючи на сезонне зниження виробництва в Океанії. На тлі стриманої ситуації на ринках та зниженого попиту за спотовими контрактами ціни на сухе знежирене молоко також знизилися.

fao.org