У липні індекс цін на молочну продукцію знизився на 2,5% — ФАО

Показник нижчий за червневий, але все ще на 25,4% вище рівня липня минулого року. Про це повідомляє  Продовольча і сільськогосподарська організація ООН ФАО.

У повідомленні зазначається, що середнє значення Індексу цін на молочну продукцію ФАО в липні склало 146,4 пункту, що на 3,8 пункту нижче за червневий показник, але все ще на 29,7 пункту (25,4%) вище рівня липня минулого року.

Найбільше знизилися міжнародні котирування сухого знежиреного молока, а також вершкового масла та сухого незбираного молока, що обумовлено слабкою ринковою активністю в Європі у зв’язку з періодом літніх відпусток.

Крім того, більшість покупців накопичили достатні запаси для задоволення своїх поточних потреб, що у поєднанні зі слабким попитом з боку Китаю та високими цінами на молочну продукцію призвело до скорочення попиту на спотовому ринку та, як наслідок, до зниження міжнародних котирувань.

При цьому світові ціни на сир залишалися стабільними, оскільки високий обсяг продажів на внутрішньому ринку в популярних у туристів європейських країнах дозволив компенсувати слабкий імпортний попит на міжнародних ринках. Незважаючи на загалом мляву торгівлю, обмежений обсяг пропозиції дозволив утримати світові ціни на молочну продукцію на високому рівні.