У Мінагрополітики обговорили зміни до «Нової аграрної політики» Плану відновлення України

Відбулося засідання секторальної робочої групи «Нова аграрна політика» Міністерства аграрної політики та продовольства України та міжнародних партнерів із розвитку. На ньому були презентовані основні зміни до розділу «Нова аграрна політика» Плану відновлення України.

Так, стратегічна мета цього документа – економічна трансформація агро-промислового комплексу, розвиток аграрної інфраструктури. Ці процеси передбачатимуть розвиток: логістичної інфраструктури; садівництва, овочівництва та ягідництва; тваринництва; переробних галузей; меліорації; біонергетичного виробництва; цифрової інфраструктури; кооперації. А також завершення адаптації законодавства до вимог ЄС у сфері СФЗ.

Документ був презентований під час Конференції з питань реформ в Україні (URC 2022) у Лугано (Швейцарія) у липні 2022 року. Спеціально створена робоча група, куди належать представники українського Уряду, національні експерти та міжнародні партнери, постійно актуалізовує цей План відновлення України, щоб він містив актуальну комплексну оцінку нанесених руйнувань і стану галузі.

Значна увага в «Новій аграрній політиці» приділена розвитку окремих галузей сільського господарства. Передбачено, що всі заходи відбуватимуться з урахуванням Європейського зеленого курсу (The European Green Deal) і Спільної сільськогосподарської політики (ССП).

Крім того, окремий блок стосується адаптації вітчизняного законодавства до європейського.