У серпні 2024 року значення Індексу продовольчих цін ФАО* (ІПЦФ) становило 120,7 пункту, що трохи нижче за переглянутий липневий показник: зростання індексів цін на рослинні олії та молочну продукцію було компенсовано зниженням індексів цін на цукор, м’ясо та зернові. Порівняння з даними за попередні періоди вказує на те, що в серпні середнє значення ІПЦФ виявилося на 1,1 відсотка нижче, ніж у відповідний період минулого року, і на 24,7 відсотка нижче пікового рівня у 160,3 пункту, досягнутого у березні 2022 року.
У серпні середнє значення Індексу цін на молочну продукцію ФАО склало 130,6 пункту, що на 2,8 пункту (2,2 відсотка) вище за липневий показник і на 16,3 пункту (14,2 відсотка) перевищує рівень відповідного періоду минулого року.
У серпні світові ціни на всі види молочної продукції зросли, причому найбільш помітно — на сухе незбиране молоко, що обумовлено стрімким збільшенням імпортного попиту на спотові поставки та низьким рівнем запасів в основних регіонах виробництва. Було зафіксовано зростання світових цін на вершкове масло та сухе знежирене молоко, причому котирування вершкового масла досягли історичного максимуму, чому сприяли підвищення попиту на продукцію з короткими та тривалими термінами постачання та деяка невизначеність щодо достатності рівня пропозиції молока у Західній Європі; в Океанії, навпаки, котирування різко знизилися внаслідок послаблення попиту та очікуваного сезонного збільшення пропозиції молока.
Світові ціни на сир також зросли, головним чином, під впливом обмеженості запасів і скорочення виробництва сиру в Європі, а також підвищення імпортного попиту на світових ринках.