У Європі – надлишки молока-сировини, а в Україні її не вистачає

Українська ціна на молоко – третя за величиною в Європі після Кіпру й Мальти.

Про це розповів голова Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський, повідомляє AgroTimes.

В Україні літр молока коштує в середньому 27,24 грн., це 0,9 євро в еквіваленті. На Кіпрі за літр молока платять у середньому 1,38 євро (42 грн), а на Мальті – 1,02 євро (31,04 грн). Для порівняння: у Польщі молоко коштує 0,8 євро/л (24,3 грн), а у Німеччині – 0,89 євро/л (27 грн).

Причиною такої дорожнечі Вадим Чагаровський назвав надлишки молока-сировини в Європі та брак її в Україні.

«Я не підтримую оптимістичний прогноз, що споживання молочних продуктів цього року зросте до 203 кг на душу населення. Тому що не поділяю оптимізму взагалі за обсягом виробленого молока на підставі статистики, і те, що у нас відбувається збільшення споживання молока», – зазначає він.

Вадим Чагаровський пояснює це тим, що у таких прогнозах аналітики посилаються на дані офіційної статистики, хоча довіряти їм можна лише у промисловому сегменті молока. «Адже щодо молока та поголів’я великої рогатої худоби у населення, на жаль, немає розуміння реальної ситуації», – стверджує експерт.

Він також зазначив, що загальний рівень споживання молока та молочних продуктів оцінюється наразі у 5-5,5 мільйонів тонн. «Якщо поділити цю цифру на кількість населення країни, то ми не отримаємо 203 кг на людину», – сказав Чагаровський.

В Україні протягом 2021 року скорочувалося виробництво молока. За підсумками січня-жовтня, його було надоєно на 6% менше, ніж за відповідний період минулого року.