Ухвалено рекомендації Кабміну для перегляду економічної частини Угоди про асоціацію з ЄС

Комітет Верховної Ради України з питань економічного розвитку на своєму засіданні схвалив рекомендації Кабінету міністрів щодо перегляду економічної частини угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом для покращення торгівлі з країнами блоку. 

Частина схвалених рекомендацій стосується шляхів вирішення найбільш проблемних питань молочної галузі та її підтримки.

Окремим питанням для розгляду в рамках перегляду угоди про асоціацію мають стати експортні субсидії резидентам Євросоюзу при торгівлі з Україною, які створюють нерівні умови для торгівлі та завдають суттєвої шкоди українській промисловості. Зокрема, на сьогодні найбільш постраждалою є молокопереробна галузь.

Проблема може бути вирішена або скасуванням таких експортних субсидій, або запровадженням  компенсаційних механізмів для українських товаровиробників.

Представники Спілки молочних підприємств України, яка неодноразово піднімала питання про необхідність посилення уваги і підтримки держави до молочної галузі, висловлюють сподівання, що перегляд економічної частини Угоди про асоціацію  дозволить українським виробникам конкурувати з імпортною продукцією  і зберегти робочі місця.

За словами Бориса Приходька, члена Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку, Україна, на жаль, не може впливати на експортні субсидії в ЄС. Але вона може запровадити компенсаторну підтримку виробників вітчизняної молокопереробної продукції, яка має бути закладена вже в бюджет наступного року у програму «Державна підтримка агропромислового комплексу».