Україна готова до детальної дискусії з країнами ЄС про торговельні потоки – Тарас Качка

Торгівля України з Євросоюзом уже більш-менш стабілізувалася після ухваленого Брюсселем у травні 2022 року регламенту про призупинення на рік дії всіх митних зборів, квот і заходів торговельного захисту щодо українського експорту, Київ очікує на чергове продовження цього регламенту та готовий до детальної дискусії з країнами ЄС щодо торговельних потоків, які склалися за цей час,

Про це заявив заступник міністра економіки — торговельний представник України Тарас Качка у Давосі виданню «Інтерфакс-Україна».

«Грубо кажучи, ми свій потенціал, якого бояться (окремі країни ЄС. — Ред.), розкрили, тому не буде далі підстав казати, що ми ще стрибнемо (у нарощуванні експорту. — Ред.), як у 2022 році загалом та у 2023 році частково за деякими товарами. Уже торгівля більш-менш стабілізована, і це дає змогу сказати, що, дивіться, ми десь на якомусь уже гармонійному рівні», — зазначив Качка.

Він уточнив, що у 2024 році немає підстав думати, що український експорт аграрної продукції до ЄС зростатиме — навпаки, він десь навіть знижуватиметься з можливими поодинокими винятками.

Торговий представник України нагадав про наявну домовленість про те, що Європейський Союз іще на рік продовжить дію зазначених вище автономних торговельних заходів, які передбачають незастосування всіх мит будь-якого характеру, тарифних обмежень тощо, ще на 12 місяців.

За його словами, Київ готовий до дебатів із сусідніми країнами ЄС, які заявляють про ризики агроекспорту з України.

Як вважає Качка, думки, які висловлюються з боку фермерів і міністрів сільського господарства, – це більше думки про те, що Європейська Комісія має детально вивчати весь товарний експорт України, щоб чітко зрозуміти, завдає він шкоди чи ні.

Торговий представник наголосив, що збереження режиму лібералізації торгівлі з ЄС необхідне Україні, щоб показати потенційним інвесторам, що європейський ринок для України відкритий, тому що країна вступає до Європейського Союзу, і це середньострокова і довгострокова перспектива.

Він наголосив, що завданням на 2024 рік, окрім самого продовження лібералізації торгівлі, є також розбір і аналіз торгівлі з партнерами з Євросоюзу і країн, які входять до нього.

“І ідеальна ситуація – це розібратися так, щоб домовитися про лібералізацію вступу до ЄС”, – підсумував Качка.