Єврокомісія оприлюднила показники зовнішньої торгівлі молочними товарами за перше півріччя.
Про це повідомляє UA-82.5.
Незважаючи на зниження обсягів, експорт з ЄС лишається суттєвим, але цікавіший імпорт, тому що там фігурує Україна.
Вперше за останні роки Україна почала досить активно продавати сири в ЄС. Якщо в першому півріччі обсяги були незначними, то ми в липні-серпні успіхи були значно помітнішими. Головна причина: не обмеження в логістиці для інших напрямів, а більш приваблива ціна українського товару та зняття торгівельних обмежень з боку партнерів (ЄС).
Обсяги експорту українського вершкового масла в ЄС більш суттєвіші. Враховуючи результати торгівлі влітку, можна припустити, що Україна на кінець року буде сперечатися за лідерство у поставках масла в ЄС. Ситуація схожа на позитивні 2017-18 сезони. Крім вже названих причин, слід зазначити кількість українських заводів, які отримали «єврономер» саме в цьому році, що дозволило крім обсягів, збільшити кількість гравців на ринку.
Особливо слід звернути увагу на Туреччину. Незважаючи на те, що ми звикли бачити країну, передусім, як експортера молочного протеїну (СЗМ, сухе сироватка) та імпортера жирів (масла), ситуація за останній рік суттєво змінилась. Божевільна девальвація турецької ліри водночас зменшила попит на внутрішньому ринку та дозволила розширити експортні можливості навіть по вершковому маслу та сирам (так, ситуація нагадує Україну). Як результат, тепер бачимо Туреччину серед головних постачальників молочних товарів в ЄС і саме з нею за підсумками року будемо сперечатися за лідерство в поставках вершкового масла в ЄС.