Україна наростила експорт до Євросоюзу на 6%

В умовах повномасштабної війни Україна наростила експорт до країн Євросоюзу на 6% у порівнянні із минулим роком. Про це заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина на форумі Re: Open Zakarpattia.

«Торгова лібералізація, яка також стала можливою завдяки тим реформам, які ми впроваджували роками до цього, стала рятівною паличкою виживання українського бізнесу, адже ми, як і в 2014 році, змогли дуже швидко переорієнтувати свої потужності і випускати продукцію, яка не може бути реалізованою на внутрішньому ринку, в Європейський Союз, що призвело до того, що в умовах повномасштабної війни на 6% ми збільшили експорт продукції в Європейський Союз порівняно з довоєнним періодом 21-го року», — сказала Стефанішина.

Вона закликала керівників та представників прикордонних з країнами ЄС областей України формувати спільні проєкти, пов’язані з логістикою, розвитком транскордонних територій, лісництвом тощо. За її словами, фінансування цих проєктів буде здійснюватися коштом Євросоюзу, а саме коштом структурних фондів, тобто внутрішнього бюджету ЄС, передбаченого на держави-члени.

«Я хочу якраз звернути увагу, що зараз такий спільний великий проєкт ми плануємо зі Словаччиною. Він матиме вплив і на прикордонні регіони, і на розвиток логістичних наземних маршрутів аж до Києва», — зазначила Стефанішина.

Джерело: milkua.info