Україна подвоїть обсяги імпорту електроенергії для підприємств

Енергетична компанія ДТЕК уже розпочала імпортувати електроенергію з Європи для того, щоб зменшити дефіцит в українській енергосистемі. Завдяки цьому вдалося відновити роботу багатьох підприємств, для яких безперебійне постачання електроенергії критично важливе. Найближчим часом Україна може подвоїти обсяги імпорту електроенергії зі Словаччини та Румунії. Про це в ефірі телемарафону повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук, пише agronews.ua.

В першу чергу імпортована електроенергія надходить підприємствам. Ціни на неї майже вдвічі більші за українські, однак значно дешевші за витрати на генератори. До того ж нинішні ціни, що платять українські споживачі є зафіксованими державою.

За словами Сахарука, у випадку, якщо Росії не вдасться уразити нові енергооб’єкти, скоротити дефіцит енергосистеми можна буде уже наприкінці лютого.

Під час останніх обстрілів було пошкоджено близько 75% теплової генерації, які наразі намагаються відновити. Якщо деякі пошкодження уже вдалося усунути, то на ремонт інших потрібен час.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький зауважив, що собівартість виробництва робота підприємств сільського господарстів на генераторах зросте не більше, ніж на 5%.