Україна повністю заборонила експорт товарів до росії

Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про заборону вивезення товарів з України на митну територію російської федерації».

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 27 вересня Про це йдеться  у повідомленні Міністерства економіки.

Постановою передбачається заборонити вивезення за межі митної території України товарів за зовнішньоекономічними контрактами, торговельною або країною призначення яких є російська федерація. Постанова буде діяти до дня припинення або скасування воєнного стану та припинення застосування рф недружніх дій проти України.

«Ми продовжуємо санкційний тиск проти рф. Ця постанова – ще один з багатьох інструментів економічного впливу. Розуміємо, що санкції – це засіб не лише реагування на військову загрозу, а й упередження агресії в майбутньому. Хочу констатувати, що з початку війни експорт товарів до рф де-факто було зупинено. Тепер це закріплено і на правовому рівні», – заявила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.

За прогнозами уряду, таке рішення не буде мати негативних економічних наслідків. Адже за даними статистики, за період з березня по червень 2022 р. експорт українських товарів на територію рф склав усього $4,2 млн. Переважно це була продукція з чорних металів на суму $4,189 млн і хімічна продукція на $57,2 тис. Для порівняння: тільки в січні 2022 р. українські підприємства експортували до рф товарів на $250 млн.

Крім того, ембарго на експорт допоможе українським компаніям, що мали контрактні зобов’язання перед суб’єктами рф, встановити юридичну чіткість у питанні невиконання контрактів. І тепер вони зможуть сконцентрувати активність на інших ринках.