Україна та Польща напрацьовують напрямки співпраці для відбудови української молочної галузі по закінченні війни

21 лютого відбулися спільні галузеві консультації Польської агенції інвестицій і торгівлі щодо участі польського бізнесу у повоєнній відбудові України. В ході обговорення ситуації в окремих секторах сільського господарства України з презентацією «Стан та перспективи молочної галузі під час війни та у повоєнний період» виступив Голова Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський.

Зокрема, він зосередив увагу на показниках виробництва молока, імпорту-експорту молочних продуктів, збитках, які завдало економіці Україні російське вторгнення, ключових проблемах галузі в період військового стану тощо.

Вадим Чагаровський також означив найбільш перспективні напрямки співпраці та розповів якої саме допомоги потребує український молочний бізнес. Серед іншого: допомога польських фахівців в адаптації українських стандартів до директив ЄС, запозичення досвіду Польщі у створенні кооперативних молочних підприємств, участь польських компаній в модернізації української молочної галузі.

Важливим для українських переробників є також досвід Польщі щодо програм державної підтримки, участь польських компаній в акціонерному капіталі українських компаній та будівництві нових підприємств.

Загалом, метою майбутньої співпраці є ефективне використання можливостей українського та польського ринків представниками молочного бізнесу обох країн.