Україна та Польща підписали спільну заяву про спрощення експорту української агропродукції

16 травня у м. Варшава за результатами зустрічі з питань покращення ефективності перевезень сільськогосподарської продукції через міжнародні автомобільні та залізничні пункти пропуску Республіки Польща та України між Віце-прем’єр-міністром, Міністром сільського господарства та розвитку сільських територій Республіки Польща Генріком Ковальчиком та Міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським було підписано Спільну заяву щодо спрощеного регулювання перетину  кордону продукції рослинного та тваринного походження.

Так, домовлено про спрощення вимог до транзиту українського зерна, зокрема без застосування ветеринарного контролю при перетині кордону, а також можливої організації додаткових пунктів пропуску для транзиту через територію Республіки Польща, що диверсифікує шляхи вивезення зерна з України.

Також було вирішено питання забезпечення додаткового штату польських ветеринарних інспекторів на кордоні при імпорті та транзиті з України та забезпечення цілодобово режиму роботи наземних та залізничних прикордонних пунктів пропуску з метою збільшення пропускної здатності та скорочення черг на кордоні.

Розширено взаємодію щодо роботи в галузі охорони здоров’я тварин та забезпечення безпечної торгівлі харчовими продуктами, зокрема було погоджено додаткову декларацію про умови доступу на ринок України м’ясних виробів зі свинини, домовлено до кінця червня завершити аудит по АЧС в Республіці Польща.

Окрема увага була приділена вирішенню питання транзиту через Республіку Польща українських товарів тваринного походження категорій, які неавторизовані згідно вимог ЄС (свинина, яловичина, баранина, ряд товарів аквакультури, тощо). Компетентні органи мають напрацювати механізм  безпечного та ефективного контролю за транзитом таких вантажів, а також отримати погодження Єворопейської Комісії.

Додатково між компетентними органами було узгоджено напрацювання механізму ветеринарної сертифікації українських вантажів при перевантаженні ряду вантажів на території Республіки Польща, які експортуються в треті країни, за умови погодження такої процедури третіми країнами.