Україна та Узбекистан: проекти та ініціативи двосторонньої співпраці

Голова Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський взяв участь у засіданні Українсько-узбецької Ділової ради, яке відбулось у Торгово-промисловій палаті України / Ukrainian CCI 15 квітня.

Серед учасників заходу – Посол України в Республіці Узбекистан Микола Дорошенко, Посол Республіки Узбекистан в Україні Алішер Курманов, Голова Української частини Україно-узбецької Ділової ради Олег Ревчук, Голова Узбецької частини Україно-узбецької Ділової ради Зафар Хашимов та українські підприємці.

Президент ТПП України Геннадій Чижиков подякував за участь у заході дипломатам та представникам бізнесу.

«Ділова місія з Узбекистану відчула на собі усі складнощі логістики, яку долають наші виробники через війну. Проте Узбекистан – традиційний для України ринок, споживачі якого люблять наші молочні, кондитерські продукти й довіряють українській фармі. Радий чути, що на рівні урядів та бізнесу триває робота з пошуку оптимальних логістичних рішень», – сказав він.

Під час засідання обговорили озвучені й презентовані проекти та ініціативи двосторонньої співпраці. Також відбулась B2B-нетворкінг сесія.

Микола Дорошенко наголосив, що узбецький ринок відкритий для українських компаній і закликав сміливо пропонувати свій товар.

 «Попри високу конкуренцію на майже 100-мільйонному ринку, узбецький покупець має звичку купувати якісний український товар. Варто пропонувати найякіснішу продукцію, нас чекають».

Посол Республіки Узбекистан в Україні Алішер Курманов додав, що Узбекистан здійснює політику лібералізації, формує відкритий ринок і перетворюється на центральний азійський торговий хаб, в якому український виробник має зайняти гідне місце.

Довідка. Українська продукція становила понад 2,5% у товарообігу Узбекистану 2021 року. У вересні 2023 року Уряд Узбекистану відновив дію правил угоди про зону вільної торгівлі щодо українських товарів. Українські експортери з осені 2023 року відновили поставки своїх товарів на узбецький ринок. Протягом 2024 року очікується зростання торгівлі до показників 2021 року.