Україна в процесі євроінтеграції повинна запроваджувати практики ЄС в агросекторі, зокрема, щодо сталого розвитку і благополуччя тварин. Щоб продукція в галузі виробництва молока та великої рогатої худоби, яка йде на внутрішній і зовнішній ринки, відповідала всім вимогам Євросоюзу.
На цьому перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький наголосив під час вітального слова на Міжнародному форумі «Стале розведення великої рогатої худоби та виробництво молока в Україні», повідомпяє пресслужба Мінагрополітики.
За його словами, процес адаптації українського законодавства в сфері тваринництва вже розпочався. Цього року ухвалений Закон № 3221 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання продовольчої безпеки та розвитку тваринництва», який покращує умови для виробництва та обігу безпечних і якісних харчових продуктів та кормів для тварин та вдосконалює систему забезпечення благополуччя тварин.
«В секторі великої рогатої худоби та молока є суттєвий потенціал до збільшення виробництва. Відповідно, і збільшення експорту. В українській продукції зацікавлені не тільки в ЄС, але й інші країни. І всі орієнтуються на вимоги ЄС щодо благополуччя тварин. Тому наша мета – щоб у нас була практика сталого розвитку у тваринництві, і Україна в сфері виробництва молока і великої рогатої худоби відповідала нормам ЄС», – зазначив Тарас Висоцький.
Перший заступник Міністра додав, що сектор ВРХ пов’язаний з викидами парникових газів. Тому Україні треба також застосовувати європейські практики по утилізації викидів для переробки їх в альтернативні види палива.