Україна запускає європейську систему швидкого оповіщення про якість продуктів

Україна запускає систему контролю за безпечністю та якістю харчових продуктів, яка працюватиме за стандартами Європейського Союзу. Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

Запуск системи контролю дозволяє Україні виконати вимоги Регламенту Європейського Парламенту і Ради ЄС № 178/2002. Інноваційний моніторинг дозволить Держпродспоживслужбі отримувати повідомлення пов’язані із безпечністю харчових продуктів по системі швидкого сповіщення і відразу на них реагувати.

Європейська система RASFF дозволяє швидко обмінюватися інформацією, що стосується ризиків для здоров’я людей, пов’язаних з продуктами і кормами.

Якщо у Держпродспоживслужбу надійде повідомлення через систему RASFF, вона негайно проінформує місцеві органи Держпродспоживслужби у Києві та областях України. Також відповідна інформація надійде до Державної фіскальної служби.

Уразі виявлення через систему RASFF небезпечних харчових продуктів чи кормів серед тих, що були ввезені в Україну, імпортер зобов’язаний відкликати такий товар, а потім повернути його до країни походження, або законно утилізувати в Україні.

Систему RASFF запустили у 1979 році. Вона вперше дозволила налагодити ефективний обмін інформацією між органами влади.