Україна зробила ще один крок до вступу до ЄС

Верховна Рада прийняла Закон України про особливості правової охорони географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів (ПЗУ №5616).  Зроблено ще один крок до вступу до Європейського Союзу, але, головне – запроваджено цивілізовані правила захисту назв харчових продуктів на кшталт “Гуцульська овеча бриндзя”, “Гуцульська коров’яча бриндза” та “Мелітопольська черешня”.

Для виробників важливо, що прийняття Закону подовжує перехідні положення ЗУ «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», чинність яких сплила 6 серпня 2022 року. Цими положеннями дозволяється використовувати упаковку, маркування якої відповідало вимогам законодавства до введення Закону про інформацію для споживачів в дію. Таким чином, буде збережено багато якісних і безпечних продуктів, які за припинення дії положень перехідного періоду, підлягали б утилізації.

Спілка молочних підприємств України висловлює подяку народному депутату Ганні Лічман та голові Комітету з питань економічного розвитку ВРУ Дмитру Наталусі за оперативне реагування на пропозиції Ліги виробників харчових продуктів та інших асоціацій.