Україні потрібно робити ставку на переробну промисловість

В Україні для підтримки економіки в умовах війни хочуть зробити ставку на переробну промисловість, тому що вона дозволяє отримати високі показники доданої вартості. Про це повідомила заступниця міністра економіки України Надія Бігун, пише agropolit.com з посиланняи на Укрінформ.

За її словами, в Україні зараз на переробну галузь припадає 10,3% економіки. Надія Бігун підкреслила, що такий підхід дозволяє перейти від сировинної економіки до експорту готових продуктів з доданою вартістю.

Заступниця міністра додала, що перероблені продукти також можна використовувати в якості сировини, але вони будуть коштувати дорожче. Вона пояснила, що тонна борошна на 30 – 40% дорожча за тонну пшениці. За її словами, Міністерство економіки планує збільшити частку переробки в ВВП України до 20 – 25%, замість поточного показника у 10,3%.

“Останні зміни, які ми зробили в програмі 5-7-9 – напевно, основний кредитний інструмент, який все ще є в країні. Аграрії все ще відчувають багато тиску, проблем. Вивезти аграрну продукцію зараз дуже важко. Ситуація нерівномірна по Україні. Але виклики десь і створюють можливості. Те, що ми добровільно не робили багато років тому, бо були в зоні комфорту, зараз – хочемо-не-хочемо, а мусимо. Наприклад, рухатися в бік переробки» – зазначила Надія Бігун.