Українські молокопереробники: переробляємо, але не заробляємо

Українські молокопереробні підприємства мають комплекс серйозних проблем, які неможливо вирішити без участі держави:

 ⁃ Системне зростання цін на молоко-сировину

⁃ Зростання тарифів на енергоносії

⁃ Неконтрольоване, критичне зростання імпорту молочних продуктів

⁃ Відсутність законодавчого врегулювання взаємовідносин з торговими мережами, внаслідок чого ці взаємовідносини виглядають як «гра в одні ворота», ворота молокопереробників.

 При цьому, саме торгові мережі виступають потужним каналом імпорту молочних продуктів. І звісно, що на власний імпорт торгових мереж не розповсюджуються всі ті «навантаження», які мережі «навішують» на українські молокопереробні підприємства, включаючи головне навантаження – значну відстрочку оплати за поставлений товар.

На Facebook-сторінці СМПУ дописувачі, а це пересічні громадяни-споживачі молочної продукції, системно піднімають питання зростання цін на молочні продукти на полицях торгових мереж.

 Прес-служба СМПУ невтомно пояснює, що зростання цін на полиці не означає, що ціну підвищують саме молокопереробні підприємства. А «акції», які влаштовують супермаркети, буде чесніше називати «благодійні акції за гроші молокозаводів», оскільки знижка, яку отримує споживач, оплачена саме молокопереробними підприємствами.

 Крім цього, торгові мережі конкурують між собою, знижуючи ціну, але в результаті, оплачують цю конкуренцію засновники та трудові колективи молокопереробних підприємств.

 Що відбувається зараз.

 Під тиском зростання цін на енергоресурси, молокопереробні підприємства вже не можуть погоджуватись на чергове зростання цін на молоко-сировину. А деякі з них вже змушені пропонувати постачальникам «відкотити» ціни на молоко-сировину назад або відмовляються від неї. «Немає бізнесу у молокопереробника – не може бути високої ціни у виробника молока». Так це працює.

 Одночасно зі зверненням до постачальників молока-сировини, молокопереробники звернулись і до торгових мереж з пропозицією врегулювати ціни, бо ситуація «ми постачаємо, але не заробляємо» не може тривати довго.

 Позиція СМПУ однозначна – частка молокопереробника у ціні, яка вказана на ціннику на полиці, повинна зрости. Інакше дуже скоро на молочних полицях українських молочних продуктів не буде. Бо не буде в країні своїх молочних заводів.