Уряд, депутати ВР та СМПУ шукають рішення для виведення молочної галузі з кризи

8 лютого відбулися виїзні комітетські слухання на тему «Молочна галузь України: стан, проблеми та шляхи їх вирішення».

У комітетських слуханнях взяли участь Голова Комітету Олександр Гайду, заступник Голови Комітету Степан Чернявський, Секретар Комітету Іван Чайківський, голова підкомітету з питань ціноутворення та розвитку зовнішньоекономічної діяльності в агропромисловому комплексі Андрій Богданець, народний депутат України Борис Приходько, керівник секретаріату Комітету Олександр Старинець, Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Ткачук, Перший заступник Голови Київської обласної військової адміністрації Микола Бойко, Голова Бориспільської районної держадміністрації Руслан Дяченко, Перший заступник Голови Броварської районної держадміністрації Олексій Дорошенко, Яготинський міський голова Наталія Дзюба, представники Національної поліції України та Київської обласної військової адміністрації, генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов, директор Інституту продовольчих ресурсів НААН України Микола Сичевський.

Молочну галузь представляли голова Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський, виконавчий директор СМПУ Арсен Дідур, виконавчий апарат СМПУ, голова Наглядової ради ГК «Молочний альянс» Сергій Вовченко, члени Ради директорів СМПУ, заступник голови правління ПАТ “Миронівський хлібопродукт” Юрій Мельник.

До початку слухань учасники побували на фермах Згурівської філії «Української молочної компанії» та на Яготинському молокозаводі, після чого у міській раді Яготина відбулося обговорення стану галузі, проблеми та шляхи їх вирішення.

Довідково: ТОВ «Українська молочна компанія» («УМК») спеціалізується на виробництві товарного молока, вирощуванні зернових культур, виготовленні кормів для ВРХ. Земельний банк філії становить 4 831 га.

На фермах ТОВ «УМК» працюють виключно з племінними коровами голштинської породи.

 За час своєї роботи Компанія збудувала на території Київщини найбільшу в Європі молочну ферму, розраховану на утримання 4000 дійних корів голштинської породи з сектором для вирощування молодняку на 3600 голів та виробничою потужністю 100 тон високоякісного молока на добу. Нині виробництво молока на добу досягає 125 тон.

Компанія має статус спеціальної сировинної зони для виробництва дитячого харчування. Молоко-сировина за якісними показниками відповідає стандартам, встановленим для України та країн Європейського Союзу.

У 2021 році ТОВ «УМК» було проведено реконструкцію біогазового комплексу зі збільшенням його номінальної потужності, що надало Товариству можливість не лише забезпечувати функціонування молочного комплексу, але і скидати надлишок електричної енергії в загальну систему електричних мереж.

Також учасники слухань відвідали підприємство ТДВ (Товариство з додатковою відповідальністю) «Яготинський маслозавод», яке є одним із найбільших національних виробників молочної продукції. Кількість працівників на заводі становить більше 900 осіб.

 На сьогодні маслозавод випускає 36 видів молочної продукції під ТМ «Яготинське».

На маслозаводі встановлено сучасне високотехнологічне обладнання закритого циклу від світових виробників, яке виключає безпосереднє втручання людини у виробничий процес, починаючи від забору сировини і закінчуючи фасуванням готової продукції, що гарантує безпеку і якість продукту.

У цеху кисломолочної продукції відбулася реконструкція технологічних ліній із вводом в експлуатацію 17 ємносте загальним об’ємом 92 м3 для приготування різних видів кисломолочної продукції, двох установок для пастеризації та охолодження з виробничою потужністю 10 000 та 5 000 літрів на годину, фасувальних автоматів і ємностей для ферментації.

ТДВ «Яготинський маслозавод» має філію «Яготинське для дітей» (підприємство розташоване в смт Згурівка Київської області, недалеко від Яготинського маслозаводу) — це унікальний для України окремо побудований спеціалізований завод з виробництва дитячого молочного харчування, оснащений найсучаснішим обладнанням світових виробників. Завод випускає повний асортимент молочної продукції для дітей віком від 6 місяців під торговою маркою «Яготинське для дітей».