Уряд розробив план з інтеграції українського агросектору до ЄС

В уряді розробили детальний план щодо євроінтеграції українського агросектору до Європейського Союзу, який складається з рекомендацій, підготовки, переговорів і вступу. 

Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.

Він проаналізував загальну оцінку прогресу євроінтеграції України в частині агросектору станом на кінець 2022 року, зауваживши, що загальний стан виконання плану заходів з реалізації Угоди про асоціацію становить 72%. Мінагрополітики відповідальне за виконання 696 завдань, що становить 30,8% від загальної кількості – 2259 (с.-г. – 63%; СФЗ – 72%). Прогрес виконання Угоди про асоціацію у 2022 році проти 2021 року склав +12% та + 8% відповідно. Також серед першочергових завдань на 2023 рік − чіткий пріоритетний план законодавчої роботи.

«Як Міністерство, ми чітко усвідомлюємо, що вступ до Європейського союзу – це не лише можливості, але і виклики. Цей етап є важливим важелем для продовження боротьби за свій європейський вибір, свої демократичні цінності та свободу, а також для відновлення та розвитку економіки України після завершення війни. Тому разом з представниками бізнесу, громадськістю ми зробимо процес інтеграції максимально правильним та комфортним», − резюмував заступник Міністра.