В аграрному комітеті розповіли, як держава планує підтримувати молочну галузь

Голова комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Гайду розповів про варіанти підтримки молочної галузі, які планують застосовувати в Україні. Про це повідомляє видання «Телеграф».

Він зазначив, що в 2024 році для підтримки аграріїв вже працює державна програма пільгового кредитування «5-7-9». За його словами, аграрний комітет розглядає варіант збільшення об’ємів кредитування для одного сільгоспвиробника до 180 млн грн, замість поточних 90 млн.

Олександр Гайду наголосив, що підвищення планки для кредитування, дозволить залучати кошти великим аграрним виробникам. Голова комітету повідомив, що в Україні діють інші державні програми підтримки агросектору, але вони стосуються більшою мірою переробників і дрібних виробників.

“Вважаю, що підтримка – це симбіоз всього. Тому що державна підтримка молочної галузі однозначно повинна бути. Проте, все ж таки, без кредитування зараз дуже важко і середнім, і великим підприємствам. Про маленькі я вже мовчу. Тому потрібні і кредитні, і урядові програми. Можливо, потрібні також дотації й від наших міжнародних партнерів у вигляді грантів. Відтак, всі ці позиції на даному етапі будемо використовувати саме для поліпшення ситуації в молочній галузі» – зазначив Олександр Гайду.