В Україні проводитимуть сертифікацію продовольства за стандартами ЄС

З 15 січня 2024 року в Україні планується перехід на використання онлайн платформи Європейської комісії з сертифікації та підтримки експорту/імпорту/транзиту агропродукції — TRACES NT.  Вона має на меті спростити формальні процедури експорту та транзиту харчових продуктів на територію ЄС при перетині державного кордону.

Про це повідомляє Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Обсяг видів харчових продуктів, сертифікація яких буде проводитись з використанням TRACES NT, визначається формами сертифікатів, що адаптовані та інтегровані до системи, наразі це такі форми:

  • офіційний сертифікат для ввезення до Європейського Союзу яєць, призначених для споживання людиною;
  • офіційний сертифікат для ввезення до Європейського Союзу яєчних продуктів, призначених для споживання людиною;
  • офіційний сертифікат для ввезення до Європейського Союзу молочних продуктів, призначених для споживання людиною, які підлягають специфічній обробці з метою зниження ризиків, що відмінна від пастеризації (MODEL DAIRY-PRODUCTS-ST);
  • офіційний сертифікат для ввезення до Європейського Союзу меду та інших продуктів бджільництва, призначених для споживання людиною;
  • офіційний сертифікат на ввезення до ЄС м’ясних напівфабрикатів, призначених для споживання людиною (MODEL MP-PREP);
  • офіційний сертифікат здоров’я тварин для ввезення в Євросоюз живої риби, живих ракоподібних і продуктів тваринного походження від цих тварин, призначених для споживання людиною (зразок FISH-CRUST-HC);
  • офіційний сертифікат на ввезення до Союзу свіжого м’яса, призначеного для споживання людиною, за винятком січеного м’яса та м’яса механічного обвалювання, з птиці, крім ряду безкільових (MODEL POU).

В процесі адаптації та впровадження форм сертифікатів в TRACES NT цей перелік буде доповнюватись.

В Держпродспоживслужбі також радять:

  1. Ознайомитись із методичними матеріалами щодо функціоналу та перших кроків для початку роботи з TRACES NT, а також інформацією щодо створення сертифікату в системі.
  2. Визначити відповідального за реєстрацію в TRACES NT та створити запит для підтвердження (валідації) потужності та ролі користувача.
  3. Направити запит на адресу територіального органу Держпродспоживслужби за місцем розташування потужності для її валідації відповідно до методичних рекомендацій, що знаходяться за посиланням.

Умовами підтвердження (валідації) потужності в TRACES NT є державна реєстрація потужності або отримання на цю потужність експлуатаційного дозволу.