В Україні стартувала національна платформа «Зроблено в Україні»

Для перемоги України у війні потрібно, щоб перемагали вітчизняні товари, продукти, послуги, споживання і експорт, тобто українські підприємці.

Про це заявив Президент України Володимир Зеленський під час презентації національної платформи «Зроблено в Україні»? повідомляє AgroPortal.

«Кожен має памʼятати, що фронт у нас один, і його «витягують» на собі наші воїни. Але щоб фронт був ефективним, потрібно, щоб ефективною та сильною була вся Україна, кожен, хто працює заради держави та ідеї», — зазначив Володимир Зеленський. 

Він додав, що уряд уже багато зробив для модернізації та спрощення роботи державних інституцій, щоб вони сприяли ефективності економіки. Також лібералізація законодавства та цифрові інструменти додають економічного зростання.

«Платформа «Зроблено в Україні» має стати майданчиком постійного прямого діалогу держави та підприємців. Тут має бути представлено інтереси кожного, хто працює в Україні. Малий бізнес так само цінний, як і великий, підприємці з кожної галузі заслуговують на повагу і підтримку», — заявив Володимир Зеленський.

За його словами, керівництво держави робитиме все, щоб підприємці змогли зберегти та масштабувати свій бізнес. Для цього Кабмін напрацьовує кілька практичних кроків. Наразі розробляється програма українського кешбеку, коли за визначені товари та послуги, які зроблені/надані в Україні, споживачі зможуть отримати повернення коштів. Володимир Зеленський зазначив, що ця програма запрацює вже до кінця року.

Як відомо, Уряд постановою від 23 лютого затвердив зображення торговельної марки для товарів, вироблених в Україні – “Зроблено в Україні”, ним безкоштовно зможе користуватися бізнес, громадські організації та держустанови.

Логотип розробляли у Міністерстві економіки. Після його затвердження урядом, міністерство повинно буде забезпечити подання заявки на державну реєстрацію торговельної марки, а також розробити брендбук на основі логотипу.

Державний бренд допоможе виділити товари, вироблені українським виробником, серед подібних товарів в обігу, популяризувати товари українського виробництва та стимулювати внутрішній попит на них, зазначається у пояснювальній записці.

Використання логотипу та брендбуку буде безкоштовним для державних органів, органів місцевого самоврядування, бізнесу, інших установ та організацій незалежно від форми власності.