В Україні вилучено з обігу 16 тонн фальсифікованих харчових продуктів

Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за останні 12 місяців вилучила з обігу 16 тонн харчових продуктів, які не відповідали вимогам діючого законодавства.

 За повідомленням Держпродспоживслужби, значна кількість виявлених порушень пов’язана з обігом фальсифікованого вершкового масла. Так, за період з листопада 2020 року по жовтень 2021 року в закладах торгівлі та громадського харчування зафіксовано 159 подібних  порушень, припинено обіг 568 кг продукту та вилучено з обігу 15,5 тонн вершкового масла.

Загалом за останні 12 місяців (з листопада 2020 року по жовтень 2021 року) Держпродспоживслужбою проведено більше 12,5 тисяч моніторингів діяльності суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво та обіг харчових продуктів та більше 2,5 тисяч перевірок закладів торгівлі, громадського харчування та об’єктів, які здійснюють виробництво, на предмет виявлення фальсифікованих харчових продуктів.

Складено 662 приписів про усунення невідповідностей, в тому числі 216 стосовно діяльності закладів торгівлі, 255 громадського харчування, 191 виробника. За порушення маркування харчових продуктів (фальсифікацію) до відповідальності у вигляді штрафу притягнуто 24 операторів ринку на суму більше 1,2 мільйони гривень.

Нагадуємо, що Спілка молочних підприємств України в рамках Меморандуму з Дежпродспоживслужбою та за активної участі ГО “Громадський контроль захисту прав споживачів» з метою захисту добросовісних виробників – членів Спілки продовжує роботу у напрямку виявлення непридатної та небезпечної молочної продукції, а також фальсифікованої молочної продукції і виробників-фальсифікаторів.