В ЄС роблять прогнози щодо експорту вершкового масла та виробництва свіжих молочних продуктів

В своєму короткостроковому прогнозі щодо ринку молока Єврокомісія передбачає, що у другій половині 2023 року виробництво масла в ЄС може зрости приблизно на 0,3%.

Збільшення доступності та більш конкурентоспроможні ціни в ЄС (також порівняно з іншими жирами) також можуть посприяти збільшенню експорту з ЄС (+7%), а також деякому збільшенню внутрішнього використання (+0,4%), особливо в переробці. У 2024 році тренд зростання експорту вершкового масла з ЄС не збережеться, ймовірне його зниження на 2%.

У категорії свіжих молочних продуктів, перевершуючи очікування, зростає виробництво свіжих молочних продуктів (вершків та молока питного). Оскільки експорт ЄС навряд чи збільшиться через зниження попиту в Китаї, додаткові обсяги, ймовірно, споживатимуться на внутрішньому ринку. Це може призвести до зростання загального споживання в ЄС у 2023 році (+0,7%).

У 2024 році споживання свіжих молочних продуктів в ЄС, ймовірно, знову почне слідувати спадній тенденції (також підтримуваній повільнішим зростанням населення), що може призвести до зниження виробництва (-0,9%). Водночас стабільний експорт цієї продукції з ЄС збережеться.

ІНФАГРО за матеріалом forummleczarskie.pl