Вадим Чагаровський: Для розвитку молочної галузі необхідна державна підтримка

Молочна галузь України з початку воєнних дій зазнала помітних втрат. Зруйновані або поки що знаходяться на окупованій території молочні ферми, знищено частину поголів’я. У 2022 році очікується зниження виробництва молока в країні до 7,64 млн т. Молокопереробних підприємств стало на 38 менше. Скорочується і обсяг молока, що надходить у переробку (очікуваний обсяг 2.72 млн т у 2022 році).

Але, незважаючи на всі труднощі, які доводиться зараз долати, на конференції МОЛОЧНИЙ БІЗНЕС 2022, що відбулася 30 листопада у Києві, представники українських молокопереробних підприємств говорили не тільки про проблеми. Вони говорили про майбутнє галузі, про плани і задуми. І для здійснення цих задумів у післявоєнний період конче необхідна підтримка держави: державні субсидії та стимулювання експорту, часткова компенсація інвестицій у модернізацію галузі для глибинної переробки, а також кредитна підтримка створення нових переробних потужностей.

Спілка молочних підприємств України сподівається, що галузь, яка забезпечує продовольчу безпеку країни, може розраховувати на підтримку Уряду, адже її продукція потрібна всім.